W ciągu pierwszych pięciu lat życia rozwija się 50% zdolności do uczenia się, dlatego naszym celem jest wspieranie rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. Priorytetem naszej działalności jest pobudzanie twórczej aktywność dzieci, rozwój intelektualny, motywowanie do samodzielnego uczenia się i rozwiązywania problemów. Stawiamy na otwarty i twórczy styl pracy. Dzieci traktujemy podmiotowo, z szacunkiem, darzymy je uwagą i opieką.
Współdziałamy z rodzicami, rzetelne i obiektywne przekazując informacje o postępach i trudnościach w rozwoju dziecka, jego predyspozycjach, zdolnościach i zainteresowaniach. Jesteśmy nastawieni na dialog, wspomaganie rodziców w sytuacjach wychowawczych.
Nauczyciele w naszej placówce poszerzają swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w szkoleniach, warsztatach, konferencjach. Uczenie się traktują jako proces trwający całe życie.
Przedszkole Centrum Rozwoju Dziecka Berek! od 2015 roku jest placówką publiczną, prowadzoną przez osobę fizyczną Bogusławę Nowiszewską. Organem nadzoru jest Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.
Przedszkole znajduje się na pierwszym piętrze kamienicy ulokowanej blisko centrum miasta, w sąsiedztwie dwóch miejskich parków – Stanisława Tołpy i Edyty Stein. W pobliżu znajduje się Ogród Botaniczny, Ostrów Tumski i zabytkowa część miasta. Nasza lokalizacja pozwala nam na łatwy dostęp do miejskich zasobów kulturalno-edukacyjnych jak biblioteki, muzea, szkoły, zabytki architektury itp.
Przedszkole zostało przystosowane do przyjęcia 61 dzieci. Od września 2016 roku zostanie powiększone o kolejne 30 miejsc.
Dzieci podzielone są na 3 grupy:
Biedronki – grupa dla dzieci 2,5 – 3,5 letnich,
Krasnale – grupa dla dzieci 3,5 – 5 letnich,
Zerówka – grupa przygotowująca dzieci 5-letnie do pójścia do szkoły.
W grupach pracuje nauczyciel na około 10 dzieci. Grupy liczą od 19 do 23 dzieci, zerówka 11.
Na rok 2016/2017 mamy jeszcze 12 wolnych miejsc w grupach mieszanych wiekowo.
Dzieci korzystają z bogatego programu dodatkowego. Wśród organizowanych przez nas zajęć można znaleźć język angielski, gimnastykę z fizjoterapeutką, rytmikę, zajęcia szachowe, basen oraz okresowo teatrzyki. Oprócz tego do dyspozycji opiekunek pozostają psycholog i logopeda, pomagający przy diagnozach.
Koszty związane z pobytem dziecka w przedszkolu:
- czesne – przy podpisywaniu umowy rodzic deklaruje godzinę odbioru dziecka. Za każdą godzinę pomiędzy 12 a zadeklarowaną godzinę rodzic płaci 1 zł (przykładowo – deklaracja pobytu do godz. 16, w miesiącu który ma 20 dni roboczych to 4 godziny dziennie – 4 zł dziennie. Rodzic w takim miesiącu wpłaca 80 zł),
- wyżywienie – 4 posiłki dziennie – zgodnie z zamówieniami na podstawie zgłaszanych nieobecności dziecka – 12 zł/dziennie,
- opłata na Radę Rodziców – dobrowolna opłata, dzięki której organizujemy zajęcia dodatkowe dla dzieci (zgodnie z zasadą równego dostępu do zajęć) – sugerowana wysokość to 247 zł/miesięcznie.